Browsed by
Miesiąc: Grudzień 2015

Istota transportu bliskiego

Istota transportu bliskiego

Jak powszechnie wiadomo, szeroko pojęte przemieszczanie ładunków jest jednym z priorytetowych tematów w dzisiejszych czasach. We wszystkich rodzajach działalności, w szczególności w przemyśle oraz logistyce niezbędne jest nieustanne przemieszczanie ładunków na bliskie odległości, wewnątrz hali produkcyjnej czy placu składowego. Największym problemem jest ciężar tych elementów, sięgający nawet kilkudziesięciu ton. W takiej sytuacji nie wystarcza siła ludzkich mięśni, ani samochód dostawczy. Niezbędne są różnego rodzaju dźwigi, jak np. suwnice.

Jak wygląda globalizacja?

Jak wygląda globalizacja?

We wszystkich środkach masowego przekazu coraz więcej mówi się o postępującej globalizacji naszego świata. Nie da się nie zauważyć, że tak rzeczywiście jest. Najlepiej widać to po sklepowych półkach, na których coraz częściej znajduje się ogromna liczba zagranicznych produktów. Mamy ogromne szczęście, że możemy nabywać dobra pochodzące ze wszystkich zakątków świata, ponieważ nie dość, że są one wysokiej jakości, to jeszcze na dodatek są niekiedy inspirujące i bardzo ciekawe.

Sprzęt wykorzystywany w transporcie bliskim

Sprzęt wykorzystywany w transporcie bliskim

Przemieszczanie zróżnicowanych ładunków w pionie, jak również poziomie jest jednym z zadań koniecznych do zrealizowania w kontekście spełniania funkcji, jaką chce pełnić określona organizacja. Weźmy na przykład firmę produkcyjną, która wytwarza dowolne dobra. Jak powszechnie wiadomo, gotowy produkt musi przejść wszystkie stanowiska robocze, na których wykonuje się określone operacje oraz czynności. W przypadku, gdy taki półprodukt waży kilka ton, trudno sobie wyobrazić, aby przeniósł go człowiek za pomocą siły swoich mięśni, dlatego suwnica pomostowa znajduje się w coraz większej liczbie…

Read More Read More

Na czym polega transport bliski?

Na czym polega transport bliski?

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego czym jest szeroko rozumiany transport. Każdy z nas widzi ciężarówki na publicznych drogach, autostradach i wie, w jakim celu się one przemieszczają. Jednak stosunkowo niewiele osób wie, na czym polega transport bliski. Jest to nic innego jak przemieszczanie dowolnego ładunku wewnątrz portów morskich, firm produkcyjnych czy magazynów. Bez tego, wspomniane przedsiębiorstwa nie byłyby w stanie realizować swoich założeń związanych z działalnością. Wykorzystuje się do tego szereg skomplikowanych, profesjonalnych konstrukcji, do których zaliczamy…

Read More Read More

Poważny remont samochodu

Poważny remont samochodu

W dzisiejszych czasach właściwie w każdym gospodarstwie domowym znajduje się co najmniej jeden samochód osobowy, a niekiedy nawet kilka. Nic w tym dziwnego, ponieważ pojazdy te w znaczący sposób usprawniają naszą codzienność, pozwalają na błyskawiczne przemieszczanie się pomiędzy oddalonymi miejscami. Niestety, ale stosunkowo często ulegają one poważnym awariom, a wtedy pojawia się oczywiście konieczność ich naprawy.